Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pár dobrých nápadů pro atypické prostory

Pár dobrých nápadů pro atypické prostory
V důsledku postupné deregulace nájemného a zvyšování cen energie se lidé všech generací stěhují do menších bytů. Je nasnadě, že pak nastává doslova boj o každý centimetr místa a majitelé se snaží účelně využít každý roh, niku, šikminu nebo jiný atypický prostor. Tady se skvěle uplatní vestavěné skříně.
reklama

Stejně tak je tomu v bytech vestavěných do půdy, ale i tam, kde místnosti nemají tvar klasického čtverce nebo obdélníku a rozevřené úhly stěn nedovolují rozestavět nábytek lineárně.

Potřebujeme prostory k ukládání pro malé elektrospotřebiče, oděvy, knihy, pro nářadí nebo úklidové prostředky. A to vše s patřičnou dávkou útulnosti. V půdních a mezonetových bytech, ale mnohdy také ve vstupních chodbách, lze díky vestavbám využít třeba prostor pod schodištěm. Posuvnými dveřmi nebo zásuvkami se šikmou horní částí zde získáme spoustu jinak nevyužitelného místa.

Zdálo by se, že čím jsou místnosti menší, tím hůře mohou být víceúčelové. Ale to je omyl, protože právě vestavby dokáží taková místa vytvořit, a do skříně třeba v kuchyni či v ložnici ukrýt pracovnu. Nebo do rohu v kuchyni, případně v chodbě vestavět komoru nebo spíž. Spoustu možností skýtá také dětský pokoj, kam je zapotřebí umístit postele, psací stůl i stolek na hraní.

V nice se dá spát

Pokud máme v malé místnosti třeba výklenek nebo hlubší niku, dá se jí částečně využít třeba pro umístění sklopné postele. A jednoduchou manipulací večer vytvořit z obývacího pokoje plnohodnotnou ložnici. Sklopné postele totiž nabízejí vysoký standard splňující nejnáročnější požadavky na zdravé spaní a odpočinek. V nabídce je široký výběr sklopných mechanismů, do nichž se hodí různé zdravotní matrace.

K dispozici je výběr z několika typů roštů i s možností polohování hlavy a nohou. Lůžkoviny se přitom nemusejí pracně uklízet, protože zůstávají připnuté k posteli popruhem s rychlospojkou. Tím odpadá pracné zastýlání.

Lůžka jsou konstruována jako samonosné sklopné postele. Mechanismus je ukotvený do podlahy nebo do stěny, čímž je zajištěna dlouholetá životnost a bezporuchová funkce vyklápění. Sklopné postele lze umístit do vestavěných skříní, výklenků nebo zakomponovat do pokojových sestav.

Místa není nikdy dost

V bytech pod střechami je často problém se šikmým stropem, který nemá vhodnou výšku pro bezpečný pohyb. I tady pomohou vestavby, jejichž posuvné dveře mohou vytvořit stěnu s potřebnou výškou. Před ní lze potom umístit například sedací soupravu a normálně se tu pohybovat bez boulí na čele. A za dveřmi vznikne místnůstka, ze všeho nejvíce připomínající stan, jinak báječné místo pro hry na schovávanou, kam se však uloží spousta sezonních věcí, kufry, sportovní výbava nebo hračky po dětech. Vejdou se až do toho nejzazšího koutku, kam obvykle dosáhneme, pouze když si klekneme.

Aby i tento prostor byl přehledný, pomůže nám vnitřní výbava. Vyrábí se přímo na míru podle požadavků zákazníka.

Autor: Elena (text), Libovický (foto)

Související články

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí? 7  fotek

Jak vybrat moderní nábytek do pracovny tak, abychom se soustředili a měli pohodlí?

Měli jste jako děti rádi hru na schovávanou? Máme pro vás dobrou zprávu, vzpomínky na tuhle kratochvíli může navodit i výběr nábytku do pracovny. Celo ...


Praktický sklopný stolek do malého bytu 18  fotek

Praktický sklopný stolek do malého bytu

Může se hodit nejen do malé kuchyně, například v panelovém domě, ale i jako pracovna nebo stolek do menšího studentského pokoje. Zkrátka všude, kde mí ...


Víte, jak si vybrat nábytek do předsíně? 10  fotek

Víte, jak si vybrat nábytek do předsíně?

Nábytek do předsíně je podceňován. Při zařizování domu přichází na řadu obvykle jako poslední. Jenže to není dobře. Předsíň je přece vstupní branou ...


Nekonečné variace na téma Spotsistem 9  fotek

Nekonečné variace na téma Spotsistem

Nekonečné variace – přesně to skýtají vestavěné skříně a šatny. Kromě bezpočtu možností jakou velikost, barvu, typ či materiál si na jejich zhotovení ...


Vestavěná skříň Flexible, aneb udělej si sám 5  fotek

Vestavěná skříň Flexible, aneb udělej si sám

O výhodách a téměř neomezených možnostech využití místa s vestavěnými skříněmi jsme na našich stránkách již několikrát psali. Pokud vám ale kutil, dří ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×