Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Assent - kvalitní pracovní oblečení pro práci i volný čas

Assent - kvalitní pracovní oblečení pro práci i volný čas

Známou letitou pravdou je, že když se cítíme dobře, lépe se nám pracuje a na výsledné práci, kterou děláme, je to znát. Přispět k našemu dobrému pocitu, pokud jsme řemeslníci nebo kutilové, může i kvalitní pracovní oblečení.

reklama

Postel nebo montérky?

Vždy se v reklamách říkalo, kolik strávíme v posteli, nebo v práci na židli času, kolik je to za život hodin a let a jak je důležité pořídit si kvalitní matraci nebo židle. O pracovním oblečení to platí úplně stejně, jenom se na to dost často zapomíná. A to po něm chceme několik věcí najednou a často i v náročných pracovních nebo klimatických podmínkách. S kamarádem Petrem jsem měl možnost vyzkoušet novou řadu pracovního oblečení Assent, kterou na náš trh dodává společnost CERVA GROUP. Jediný požadavek firmy byl, ať montérky používáme a pak napíšeme pravdivou zkušenost. Nikdo nám do ničeho" nekecá", nezasahuje ani nás neovlivňuje. A tady jsou naše zkušenosti a komentáře.

Jdeme makat

Jak lze vlastně pořádně vyzkoušet pracovní oblečení? Prostě si ho obléknout, používat ho a pracovat v něm. Pak mu taky zkusit dát trochu záhul a zjistit, jak nám v něm je. Petr je sice hlavně sádrokartonář, navíc ale i hodně zedničí, obkládá a izoluje. Část dne tráví na štaflích a část na kolenou při pokládání dlažby. Já truhlařím, jsem u pily nebo hoblovky, kutím, občas dělám se železem a na zahradě.

Pro hubené i silnější

Petr je hubenej, vyšší a já tlustej, menší. Ideální pro vyzkoušení, jestli se vůbec vejdeme do nějakých rozumných velikostních tabulek. Petrovi vše sedí na první dobrou a musím říct, že v tom i dobře vypadá. U mě se trefujeme až na druhý pokus. Vše sedí, nic mě nikde neškrtí, jen kalhoty si o pár cm zakrátím. To se mi ale děje vždy. Abych měl ke svému břichu i odpovídající obvod pasu, jsou nohavice vždycky trochu delší. Zkoušíme zipy a kapsy. Vše je po ruce a tam, kde má být. Kapes je tolik, že ani nevíme, co do nich dát. Každopádně se bezpečně vejdou klíče, mobil, drobné nářadí a doklady.

Co mají splňovat dobré montérky

Je na ně kladeno nemálo požadavků, musí udržet teplo, být propustné, nedržet pot, být odolné, volné kvůli pohybu. Nikde by nás neměly škrtit a měly by se snadno nastavit, jejich kapsy by měly mít možnost uložit a pojmout spoustu drobného příslušenství a nářadí nebo nástrojů. I při tom by nám ale padnoucí montérky neměly bránit při práci. K tomu všemu by ještě měly mít odrazné nebo bezpečnostní prvky. Nic by na nich nemělo odstávat, aby nás žádný točící se nástroj nezachytil. Kapsy a poklopce by měly být snadno ovladatelné i v rukavicích. To vše zatím montérky a pracovní mikiny a trička ze série Assent splňují bezezbytku a ještě, alespoň na Petrovi, hezky vypadají.

To je přesný protipól běžných nebo levných pracovních kalhot. Vždycky přemýšlím o tom, že občas dáme za nápis na tričku tolik, co bychom dali za několik triček nebo jedny kvalitní pracovní kalhoty nebo vestu. V posledních několika letech se i v potravinových řetězcích objevují pracovní kalhoty a bundy. Jsou levné, zabalené vypadají dobře. Pracovní realita ale pak bývá úplně jiná. Něco, co bych na sobě chtěl mít osm a více hodin denně, bych si já bez vyzkoušeni a v discount obchodě nekupoval. Nesnáším, když z oblečení lezou nezastřižené nitě, vše je volné, plandavé a kapsy se po zaplnění začnou trhat. To je zkušenost má, i několika mých známých. Pro občasnou práci na zahradu si možná řeknete, proč ne. Ale i na zahradě se můžete cítit dobře. Dobré pracovní oblečení má v zimě hřát, v létě dýchat. Nezpotit se znamená nenastydnout, být zdravý a neležet doma, to je většinou dost špatně placené. Důležité jsou do špatného počasí nebo tmy i ochranné reflexní prvky.

Po třech měsících

Wikipedie nám o montérkách povídá toto: Montérky jsou druhem pracovního oděvu, který se využívá především jako ochranný oděv při montážních a technických pracích. Většinou označují pouze spodní část v podobě speciálních kalhot s velkými kapsami po straně a vzadu, přední kapsou na laclu a kšandami. Oproti kombinéze čili overalu nemají horní část pro zakrytí těla s rukávy. Montérky jsou vyráběny nejčastěji z bavlny, z denimu, která vydrží i nešetrné zacházení. Oblíbené jeansy byly nebo vlastně stále jsou pracovními kalhotami (montérkami) pocházejícími z doby zlaté horečky v Americe.

Chápu, proč si zlatkopové oblíbili džínsy. Byly pevné, měly velké kapsy a lacl s dalšími kapsičkami a především měly několikeré prošití, někdy doplněné nýtky nebo cvočky. To vše dobré a kvalitní si od nich převzaly i současné lepší pracovní kalhoty, mikiny a vesty. Když se podívám na kvalitu a počet prošití na některých místech u těchto kalhot, tak mám pocit, že více stehů, tedy devět, už má jen naše trampolína.

Zpracování je kvalitní a čím déle je nosím, porovnávám pracnost výroby s pořizovací cenou. Ta se mi ke kvalitě zdá pořád menší a menší. Zdvojené a ztrojené švy, zesílené a přešité rohy kapes a zipů, zesílené namáhané části, kapsy, cvočky…

Montérky používáme i s Petrem tři měsíce. Nic se nezničilo, zipy fungujou, vše je pevné jako na začátku. V počtu kapes už nebloudíme a víme, co kde máme. Já i Petr pořád nosíme po kapsách nějaké šroubky. On na sádrokarton, já do dřeva. Kapsy i nohy jsme tak dříve mívali při každém dřepu rozpíchané. „Odstávací“ kapsy tohle vše řeší snadno a elegantně. Můžeme je odepnout, schovat do jiné kapsy, nebo nacpat nářadím či šroubky a vůbec nás při pohybu nijak nezraní ani neomezí.

Petrovi se líbí jeho montérky s laclem. Vše má po ruce a to, že jdou rozepnout, je perfektní. Dobré je to nejenom na oblíkání, ale i pro regulaci tepla. A za lacl se tolik nepráší. Další výhodou pracovních kalhot je i možnost vsunutí klekací podložky. Když se pokládá dlažba, je to neocenitelný pomocník. Klekací vložka je tak profilovaná aby kopírovala tvar kolene při kleknutí a neomezovala pohyb při běžné činnosti. Petr říká, že o tom ani neví, jak je" klekačka" lehká.

Já si zase libuju v kvalitních nápletech na mikině, tu požívám, když fouká, nebo přes montérky. Nesnáším náplety co se povolují, na pile pracuji s vyhrnutými rukávy a ty nesmí sjíždět, u této mikiny jsem v klidu, manžeta drží rukávy, kde si zamanu a při tom neškrtí. No a druhým potěšením jsou kapsy. Do nich se toho vejde hrozně moc. Střih kalhot je takový, že mi dobře sedí. Nosím je sice trochu pod pupkem, ale i tak využívám příjemný pásek nebo u druhého modelu stahovací elastický pas. Výhodou je i možnost prodloužení nohavic u všech typů. Ale to by využil spíš Petr nebo ti, kteří mají disproporční tělesné rozměry (no, možná raději nekonfekční, to zní líp).

Montérky nemusí být ošklivé

Nikde není psáno, že řemeslník musí vypadat jako šmudla. Pracovní oblečení klidně může být svým vzhledem trochu šik. Není nutné mít roztrhané modráky, krátké triko, ze kterého leze břicho a záda a koženou brašnu spravenou ve švu drátem, nýtem nebo elektrikářskými páskami.

I řemeslník se může cítit a vypadat dobře. I on jde na oběd a nemusí ze sebe mít nepříjemný pocit. Neopomenutelné také je, že jde vlastně o jakousi sebeprezentaci. Od koho si necháte doma něco opravit. Od zarostlého chlapa v roztržených manšestrákách, spravených stříbrnou páskou, nebo od někoho ve slušných montérkách a mikině?

Pro práci i volný čas

Kvalitní montérky, pracovní mikiny a vesty se často posouvají i do našich volnočasových aktivit. Fungují a tak když přijdu po práci, klidně si je nechám na sekání sekačkou, křoviňákem, na opravu plotu, ale také často na ryby. Když správně sedí, neměli bychom o nich vědět. Využijí je muži stejně jako ženy. Příjemné kalhoty a softsheelová bunda se hodí i na výlet.

Výsledek testu

Po tříměsíčním testování můžeme s klidným a čistým svědomím s Petrem říct, že jsme pohodlnější a lépe ušité montérky nikdy neměli. A to ať se to týká střihu, materiálu, zpracování i vzhledu. K tomu všemu se ještě dobře perou i snadno udržují.

Oba za sebou pár desítek roztrhaných kusů máme, takže si troufáme poznat rozdíl. Jejich cenová hladina je o něco vyšší, než v obchodech s jídlem, ale oprávněně. Montérky nám po testu zůstanou, co by po jejich použití s nimi výrobce dělal. Takže vlastně budeme v reálném používání a testování na vlastní kůži pokračovat. Takže třeba za půl roku nebo rok si řekneme naši další zkušenost. Některé montérky mají životnost právě tak rok. U Assentu si myslím, že to budou několikeré narozeniny.

Materiály pro životnost, pevnost i outdoor

I do světa montérek a pracovních oděvů vstupují nové materiály a technologie. Látky jsou pevnější a hustší, přitom lehčí a dokážou lépe dýchat. Mají úpravu proti roztržení. Jsou schopné odolávat teplu nebo přímo ohni, stejně jako vodě. Jsou protipořezové a nezaleknou se nejenom nože, ale ani motorové pily. Umí být reflexní. Používají se na zpevnění, na kapsy, kolena a klekačky, nebo lemy kalhot, které se mohou odřít. Vypadají stejně, ale mají několikanásobně vyšší životnost.

Fotogalerie k článku:

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text, foto)

Klíčová slova:


Související články

Soutěž o pracovní kalhoty Assent dle vlastního výběru 5  fotek

Soutěž o pracovní kalhoty Assent dle vlastního výběru

Pracovní kalhoty, nebo také montérky, se využijí nejen na stavbě a v dílně, ale hodí se i pro práci doma či na zahradě. Od tohoto druhu oblečení je ...


Červa pracovní oblečení a videotest Českého Kutila

Vybrat si dobře pohodlné pracovní oblečení není dnes na trhu problém. My jsme vyzkoušeli, jak se pracuje v oděvech od Červy. Nejen že jsme si monté ...

Pusťte se do prořezávání zahrady. Ale s rozvahou. Chraňte se proti pořezu 8  fotek

Pusťte se do prořezávání zahrady. Ale s rozvahou. Chraňte se proti pořezu

Zformování koruny, prořezání starších stromů a odstranění mrtvých větví. Nezbytné kroky pro toho, kdo chce mít zahradu v té nejlepší kondici. Ale j ...


Jak na zimní špatnou viditelnost v nepromokavém a zároveň prodyšném oblečení 6  fotek

Jak na zimní špatnou viditelnost v nepromokavém a zároveň prodyšném oblečení

Ještě není úplná tma, ale slunce už dávno zapadlo - říká se tomu hodina mezi psem a vlkem. Do toho prší a řidiči jsou rádi, že vidí hrubé obrysy ce ...


Zasoutěžte si o opravdu vychytané pracovní kalhoty CERVA Knoxfield 320 2  fotek

Zasoutěžte si o opravdu vychytané pracovní kalhoty CERVA Knoxfield 320

Různé pracovní činnosti vyžadují různé typy pracovního oblečení. O pohodlných pracovních kalhotách to platí dvojnásob. Každý jistě na vlastní kůži ...


Komunitní zahrada, která Vás očaruje útulností i příběhy 11  fotek

Komunitní zahrada, která Vás očaruje útulností i příběhy

Napadlo Vás někdy hledat v zahradě příběhy? Komunitní zahrada, která vznikla v areálu renesančního zámku Doudleby nad Orlicí v podhůří Orlických ho ...


Konec soutěže o pracovní kalhoty Assent dle vlastního výběru 2  fotek

Konec soutěže o pracovní kalhoty Assent dle vlastního výběru

Pracovní kalhoty, nebo také montérky, se využijí nejen na stavbě a v dílně, ale hodí se i pro práci doma či na zahradě. Od tohoto druhu oblečení je ...


S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat? 9  fotek

S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat?

Téměř dvě třetiny všech nehod, u kterých umírají chodci, se stanou v noci. I proto v roce 2016 vyšla novela zákona o provozu na pozemních komunikac ...


Práce v zimě vyžaduje adekvátní zimní výbavu 6  fotek

Práce v zimě vyžaduje adekvátní zimní výbavu

Venku je mráz, z oblohy se snáší hromady sněhu a začíná noc. A vy, místo abyste se zavrtali do peřiny, musíte vyrazit ven, protože tam na vás čeká ...


Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek 3  fotek

Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek

Léto je za námi a nastává podzim. Dny se zkracují, ale v péči o domácnost, dům a zahradu je stále co dělat. Zná to každý z nás. Každý si podzim vyb ...


Domácí dílna 23  fotek

Domácí dílna

Pověsit obrázek, dotáhnout kapající kohoutek, přitáhnout povolené šrouby nebo slepit rozvrzanou židli je občas zapotřebí v každé domácnosti. Abyste ...


Ochranné pracovní oblečení není na okrasu, ale pro vaši bezpečnost 5  fotek

Ochranné pracovní oblečení není na okrasu, ale pro vaši bezpečnost

Ochranné pracovní oblečení používáme při nejrůznějších zahradních, kutilských a jiných prací. U kácení a prořezávání stromů, kdy pracujeme s řetězo ...


Co jste nevěděli o pracovních rukavicích 4  fotek

Co jste nevěděli o pracovních rukavicích

Ve starověké Persii, Římě a Řecku se nosily palčáky. Ve středověku však rytíři potřebovali lepší pohyb prstů. A tak přišel jeden z největších vynál ...


Jaký byl vývoj OOPP za posledních 30 let? Jedním slovem obdivuhodný! 7  fotek

Jaký byl vývoj OOPP za posledních 30 let? Jedním slovem obdivuhodný!

Když 17. listopadu 1989 padla železná opona, otevřela se Čechům spousta možností. Zároveň začal stíhací závod se západní Evropou ve všech mysliteln ...


Pohodlné pracovní oblečení, ve kterém budete vypadat dobře? To je nová kolekce Dayboro 3  fotek

Pohodlné pracovní oblečení, ve kterém budete vypadat dobře? To je nová kolekce Dayboro

Pracovní oblečení z kolekce Dayboro je v současnosti to nejatraktivnější, co můžete v nejnovějším katalogu CERVA najít. Jednotlivé kousky z kolekce ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×