Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/antikutil/antikutil-rekonstrukce-mezonetu-se-skripanim-zubu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Rekonstrukce mezonetu - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů...

Antikutil – rekonstrukce mezonetu se skřípáním zubů...
Dnešní antikutil není z Pepovy dílny, ale poslal nám ho náš čtenář. Při čtení jeho e-mailu a prohlížení fotografií nám všem v redakci naskakovala husí kůže. Poslal nám fotografie s komentářem svého mezonetového bytu, nacházejícího se v 5 let starém bytovém domě, na kterém se antikutilové či spíše antistavebníci s antiarchitektem pořádně vyřádili.
reklama

Vždy se snažíme v této rubrice brát antikutilovské výtvory s lehkou humornou nadsázkou. V tomto případě mám spíše vrásky na čele a myslím si něco o Kocourkově. Možná i proto, že jsem sám řešil řadu podobných „úprav“ v našem bytě po stavební firmě. A cítím soucit s naším čtenářem.

Jestli si někdo z vás při čtení následujících řádků vybaví podobné zkušenosti s řemeslníky, napište nám je a my je uveřejníme. A pokud máte fotografie, tím líp. Můžete nám psát na redakce@ceskykutil.cz.

A teď už rekonstrukce našeho čtenáře s vlastním komentářem.

Uhnívající střešní okna

Střešní okna trochu uhnívají. A příčina? U jednoho by mohlo být důvodem z venku nezakryté dřevo, ale u dalších se to asi nedozvíme, protože dle stavební firmy je vše v pořádku.

Opravdový skvost – parapety u střešních oken

Parapety u střešních oken by měly být kolmé, že? Tak tohle asi architekt nebo zedník nevěděl. A když jsme si stěžovali, že se v zimě okna nadměrně rosí, tak nám na některá nainstalovali vychytávky vypadající jako druhé parapety. Ty by prý měly pomoci lepšímu proudění tepla od topení k oknům. Také stavební firma slibovala, že půjdou sundávat, aby z těch starých šla stírat voda. A jdou? Nejdou. Je to děsně nepraktické a ve výsledku k ničemu.

Pěstujeme plíseň

V oblouku v patře nám v zimním období kvete pěkná plíseň. Proti tomu nám stavebníci udělali do stropu výřezy a rvali dovnitř skelnou vatu, která asi chyběla. No, rozhodně se tu stavebníci nadřeli a nápad z vrchních míst se minul účinkem. Plíseň je tu znovu. A mimoto nám oblouk pěkně praská, jak můžete vidět.

Rosa na kolejích, pardon na oknech

Pod okno nám sice dali topení, ale příčina – rosení okna – se přidáním topení jaksi neodstranila. Okno se rosí dál.

Klasika – hnijící okolí plastových oken

Takto nám hnijí parapety u plastových oken v dolním patře bytu.

Díra – že by potrubní pošta?

Pod jedno ze dvou oken v obývacím pokoji architekt zapomněl dát topení, takže z pod osazeného okna jsme si nechali vzít velké topení a dát ho pod prázdné a namísto něj menší. A díra po velkém nám tu jaksi zůstala, protože topenáři nebyli schopni ji zadělat.

Mechová lepenka

Střecha pokrytá lepenkou asi není udělaná dvakrát dobře, když na ní máme už pěkné mechové pole. Holt, architekt asi při návrhu myslel na něco úplně jiného.

Nedýchejte, nebydlete, netopte...

Toto jsou závady, které se dají vyfotit. A těch, co se nedají dobře vyfotit, je taky dost. Například dlouhé praskliny na zdech, vysoká vlhkost pod střechou – nyní 60 %. Když je zima v plném proudu, je vlhkost vyšší. A stavební firma vysokou vlhkost zdůvodňuje tím, že moc dýcháme, vaříme a vůbec, že nejlepší by bylo ten byt neobývat.

A všichni pracovníci z vyšších míst, kteří se na to byli podívat, říkali, že taky bydlí v podkrovním bytě a také mají problémy s vlhkostí. To mi ovšem nepřipadá jako dobrý argument. Zeď v patře se sousedy není dostatečně odhlučněná – slyšíme, co si sousedí povídají a co dělají. Moc příjemné jim to taky asi není. Jeden vyšší pracovník argumentoval tím, že také bydlí v cihlové bytovce a ráno ho prý budí tří budíky. Přijde nám, že panelák je odhlučněný lépe (z něj jsme se stěhovali). V místnosti, která sdílí zeď s naší terasou je oproti zbytku bytu nízká teplota, zeď zřejmě není dostatečně zaizolovaná. Okruh topení je také špatně navrhnutý, neboť některá topení v patře se téměř nedají vytopit a v místnosti pak mrzneme.

Sliby, chyby...

Takovéto a další problémy mají i naši sousedé, kterých je poměrně dost. Stavební firma sice byty obejde a všem naslibuje nápravu, ale většinou potom buď dělají mrtvé brouky a nic se neděje. Někdy nechají závady „odstranit“, ovšem bez efektu. Téměř zázrak je, když závadu odstraní na trvalo. Jelikož jsou to byty se státní dotací, podávali jsme i hromadnou reklamaci na město a taktéž bez výsledku.

Zlost, či bezmoc?

Tady už musím trochu, nebo trochu více, zasáhnout do textu emailu našeho čtenáře. Ano, je nám asi všem jasné, že člověk, i když běžně nekleje a není sprostý, občas přeteče. I zde se tak stalo a není se čemu divit. Máme ještě k dispozici informaci o provedené prohlídce zúčastněné stavební firmy za účelem zjištění stavu odstranění reklamovaných vad. Řeknu vám, to je román. Možná spíše „krvavý“ román, který vydá na samostatný článek.

Při čtení řádků reklamačního protokolu jsem prostě musel zalovit v šanonu, který si vedeme se ženou k našemu bytu, a vyndat reklamační protokol vedený k našemu bytu. To bylo paralel, to bylo podobných skutečností, jako přes kopírák. Že by soumrak stavebního řemesla v Čechách?

Texty a fotografie autor. Komentáře napsal Stanislav Knotek.

Autor: autor (text a foto), sk (komentář)

Související články

Antikutil - trubky vedou pod mozaikou 5  fotek

Antikutil - trubky vedou pod mozaikou

Občas se to stane, že je potřeba v koupelně nebo na toaletě něco předělat, ať už je to instalace a sekání do zdi nebo převěšení radiátoru. Při reko ...


Naši čtenáři staví a rekonstruují koupelny 12  fotek

Naši čtenáři staví a rekonstruují koupelny

Není lepší inspirace pro vlastní rekonstrukci, než se jít podívat ke známým či sousedům, jak to či ono zvládli oni. Vidět krásnou novou koupelnu a věd ...


Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce? 7  fotek

Antikutil - drobnosti anebo odbytá práce?

Dnešní antikutil je, dalo by se říci, o drobnostech. Jenže přesně o těch, které nám pak pijí krev dlouho. Při stavbě nebo rekonstrukci domu se může ...


Antikutil - betonový dvorek a zvonky nade vše 8  fotek

Antikutil - betonový dvorek a zvonky nade vše

Problémy se suchem a nedostatkem vody na zalévání se dají vyřešit opravdu svérázně a zabudování nových zvonků ke vratům také. Podívejte se na naše dne ...


5 kroků k úspěšné rekonstrukci 5  fotek

5 kroků k úspěšné rekonstrukci

Konečně jste nastřádali cílovou částku na rekonstrukci bytu a teď nevíte, kde začít? Nevěšte hlavu, takovou situaci zažívá každý rok pěkná řada dom ...


Antikutil – Když je renovace odbytá 9  fotek

Antikutil – Když je renovace odbytá

Renovace by měla znamenat obnovení, vylepšení, takže určitě souhlasíte s tím, že řemeslník ani kutil by ji neměl odbýt.


Antikutil - Odfláknuto 11  fotek

Antikutil - Odfláknuto

Dnešní Antikutil by se mohl jmenovat „Odfláknuto". Jak jinak nazvat často jen nepříliš velké opravy nebo úpravy, které uděláme nahonem s tím, že „se" ...


Čistý vzduch pod kontrolou 3  fotek

Čistý vzduch pod kontrolou

Asi nejvíce v topné sezoně si uvědomíme, co to je čerstvý vzduch. Tím nemyslím přímo inverzi nebo smog, ale větrání a hygienu vzduchu u nás doma. Z ...


Antikutil – Podnikatelskému  baroku zřejmě ještě neodzvonilo 11  fotek

Antikutil – Podnikatelskému baroku zřejmě ještě neodzvonilo

O tom, co je to podnikatelské baroko, byly napsány stovky článků. O tom, že se barokní sloh s moderní novostavbou moc nemají rádi a že různé sloupky, ...


Antikutil - oprava pro kočku 5  fotek

Antikutil - oprava pro kočku

Každý občas zajde na místnůstku, kam i císařpán musel pěšky. A i tam se čas od času něco rozbije a je potřeba to opravit, nikoliv po kocourkovsku.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×