Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil dělá nepovedené rekonstrukce aneb nejen mistr tesař se utne

Antikutil dělá nepovedené rekonstrukce aneb nejen mistr tesař se utne
V dnešním antikutilovi se podíváme na zoubek profesionalitě řemeslníků i nápadům domácích „vylepšovatelů“ (fuj, to je zase slovo, ale ty činy také stojí za to).
reklama

Na úvodní fotografii je jasné, že se „utnul“ ten, kdo vybíral sanitu. Když si u tohoto umyvadla chcete umýt ruce, pocákáte obklad i zrcadlo za ním, protože umyvadlová baterie je moc krátká.

Takhle to vypadá, když se obklad stěny na WC dává dodatečně a ještě dveře trochu „letí“. Na fotografiích vidíte panty u stejných dveří před obkládáním a po něm. Obklad se za panty nevešel, takže bylo potřeba pant „zapustit“.

Kutil v koupelně

Stará umakartová jádra v panelácích moc krásy nepobrala a někteří majitelé či obyvatelé bytů to řešili obkladem přímo na umakart. Panely abitibi na to byly dobré, nalepené dlaždice už méně, protože když umakartový podklad zapruží, obklad často spadne nebo alespoň popraská spárování.
Ovšem takto zapuštěná baterie, to je opravdu „dílo“. Koupelně na kráse nepřidá, ale hlavně bude kolem špatně vyříznutých otvorů a neutěsněných trubek zatékat za obklad.
A o existenci krycích rozet na vývod ze stěny asi neměl pan „kutil“ tušení.

Proti květinám z umělé hmoty se v některých místnostech nedá nic moc namítat, i když osobně si pořídím radši hezkou suchou vazbu nebo, v případě koupelny, jinou dekoraci. Ovšem tady by lépe posloužila větrací mřížka, než kus plastu. Když vám totiž taková kytka spadne do vany během koupele nebo sprchování a za ní chuchvalec prachu a špíny z větracího otvoru, asi moc jásat nebudete.

Sousedská dohoda

Tady to na první pohled vypadá jako zdařilá rekonstrukce dvojdomku Ovšem je škoda, že se majitelé nedomluvili i na stejném materiálu na obklad podezdívky. Nebo že by se na poslední chvíli pohádali?

Obkladačské dilema

A na závěr ani ne antikutil jako spíš obkladačské dilema v rozích parapetu. Jak byste jej řešili vy? Začít obkládat na střed a mezi okny pracně dořezávat pidiproužky dlaždic, položit půlenou dlaždici stejné barvy přes roh tak aby vzor pokračoval, nebo by vám to bylo jedno?

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - vodovodní tuning 7  fotek

Antikutil - vodovodní tuning

Minulý týden jsem šel od doktora z kontroly s mojí rýmičkou. Ta už byla na ústupu. Vše OK, venku se však o mne pokusil malý infarkt. Na parkovišti ...


Antikutil - rovněji to nešlo? 5  fotek

Antikutil - rovněji to nešlo?

Jdete po cestičce mezi paneláky, je hezký den a najednou vás něco tahá za oči, něco co tam nemá být a je nějak jinak. Krásně křivý poklop od šachty ...


Antikutil-dvakrát měř, jednou řež 3  fotek

Antikutil-dvakrát měř, jednou řež

Klasický řemeslnický vtip: "Furt to řežu pane mistr a pořád je to krátký“, je na dnešního antikutila jako ulitý. Myslím, že mnohým z nás se podařilo n ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×