Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - tímhle špatně udělaným okapem to neodteče!

Antikutil - tímhle špatně udělaným okapem to neodteče!

Nevyčištěný okap může napáchat škody víc, než nás napadne. Revize by se měla provádět nejen na podzim, kdy očekáváme největší problém s padajícím listím a posléze i ucpaným okapem, ale po celý rok. Stejně, jako se chodí na prevenci k doktorům, tak by se měla provádět prevence i u celého okapového systému.

reklama

Tady se majitel na okap „vykašlal“ asi pěkně dlouho, spodní díl je plný vody a kdovíčeho, na popraskaných švech je vidět, že voda mrzla v trubce už minulou zimu. Pokud by to tak zůstalo i další zimu, scénář by byl jednoduše předvídatelný: prasklá trubka, led a posléze voda valící se na fasádu.

Pokud vedle domu stojí vyšší stromy, nezbývá než se do okapových svodů podívat častěji a vyčistit napadané listí. Aby se neucpávaly trubky odvádějící vodu do trativodu nebo do kanalizace, je potřeba nad vertikální odvod umístit košíček, který větší nečistoty zachytí a ten pak častěji vysypávat.

Podle fotografií je zřejmé, že tady se nic nedělo opravdu dost dlouho…Ve spodní části svodu je pod víčkem také košík, který je potřeba občas vyčistit.

Tak a jak jste na tom vy? Máte okapy připraveny na velké lijáky nebo honem poběžíte podívat se, jak to s nimi vypadá? Ve vlahém letním podvečeru je to příjemná půlhodinka, v případě lijáku a vody stékající všude jinde, jen ne vyčištěným okapem, je to pěkná otrava.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - upatláno 5  fotek

Antikutil - upatláno

I na drobných detailech záleží. Šikovně vyřešený malý prostor umývárny vyřešilo rohové umyvadlo, ale, bohužel, silikon, který je spíš napatlaný než ...


Antikutil – stavba jako od vlaštovek? 7  fotek

Antikutil – stavba jako od vlaštovek?

Stavět se má z rozmyslem a renovovat také. Není nic špatného na tom, chtít ušetřit, ale musí to být opravdu úspora. To, že slepíte dům z různých cihel ...


Antikutil - nůžky co mají ulámané růžky 9  fotek

Antikutil - nůžky co mají ulámané růžky

Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci, to jsou slova už téměř klasická. Dobrým důkazem je pár levných zahradních nůžek, které jsem schválně n ...


Antikutil - chalupáři a sousedi 5  fotek

Antikutil - chalupáři a sousedi

Vynalézavost antikutilská často nachází uplatnění i na chatách a chalupách.


Antikutil nebo vandalismus 5  fotek

Antikutil nebo vandalismus

Dnešního antikutila nám poslala čtenářka, paní Stárková. Není to možná tak úplně antikutil, jak i autorka poznamenává, ale bohužel, takových záběrů na ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×