Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - pouťový break dance na atrakcích

Antikutil - pouťový break dance na atrakcích

Na velké pouti je možné vše. Je to svět mimo prostor a čas. Dlouho jsem na pouti nebyl, protože nebylo s kým. Najednou jsou děti v tom správném věku, tak se jít musí. Předloni jsme tu nebyli, vloni byly děti nastydlé, tak letos už se šlo.

reklama

Bylo to, jako když jsem chodil jako dítě na Matějskou pouť. Hluk, světla, davy lidí, vůně klobás a všudypřítomné žužu a vata. Divadlo na dva tři dny. Skoro by se dalo říci vůně dětství. To, co jsem v dětství neměl, byl strach o své vlastní děti. Atrakce střídala atrakci a já občas jen zíral, jak kočovný život a pouťové atrakce závisí na pár hranolcích.

Pouť byla v dlouhém táhlém svahu a to je ten kámen úrazu. Vláček ani houpačka a autodrom do kopce a z kopce nejezdí, potřebují rovinu. Velké a drahé atrakce mají hydraulické nohy nebo kovové šroubovací nohy a podpěry, které se dají podle terénu snadno přizpůsobit. Ty jednoduché mají hranolkové podpěry. Hromádka prkýnek a hranolků naskládaných do pyramidy bez jakéhokoliv kotvení. Na ně kolejiště a už se jede. Tisíckrát se nemusí nic stát, ale po tisícíprvé se to může nepovést. Na atrakce samotné jistě chodí kontroly, ukotvení a vyrovnání se to ale asi netýká.

Pouť byla hezká, užili jsme si to dospělí i děti, jen nám dospělým pořád blikalo vzadu v podvědomí světýlko - hlídej, sleduj - a drželi jsme si všechny pěsti, aby zrovna nenastal ten tisícíprvní případ. Co vy na to, máte podobnou zkušenost?

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Antikutil - Skluzavka - dětem vstup zakázán 9  fotek

Antikutil - Skluzavka - dětem vstup zakázán

Kdokoliv z nás má dítě, stoprocentně se jednou ocitne na dětském hřišti. Bude sledovat svojí ratolest jak se tlačí u skluzavky, aby byla co nejdříve n ...


Antikutil - dítě páskou nespravíte 3  fotek

Antikutil - dítě páskou nespravíte

Konečně nám začalo přicházet krásné počasí, které nás táhne ven na zahrádky a procházky. Děti už se těší taky. Tak honem vyndat z půdy pár hraček nebo ...


Antikutil – šetření na nepravém místě 7  fotek

Antikutil – šetření na nepravém místě

Před třemi roky jsem zajásala, když se místo malé rozvrzané lávky přes potok najednou objevil most. Voněl novotou, mohli se na něm pohodlně míjet tři ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×