Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - plot ze zbytků zastřešení

Antikutil - plot ze zbytků zastřešení
Od doby, kdy lidé začali vlastnit majetek a pozemky, vznikla potřeba plotů. Plot vymezuje náš prostor, má nás a naše území ochránit před lidmi, sousedy, psy a zvídavými pohledy. To jsou ty základní funkce plotu. Jednou z dalších je ta estetická. Materiál, barva, tvar a velikost by měly domu nebo pozemku, který obklopují, slušet, doplňovat jej a vytvářet spolu s ním dohromady hezký celek.
reklama

Plot, na který jsem narazil na jedné procházce, podle mne tak nějak nesplňuje ani jedno z těchto hledisek. Jde o zbytky polykarbonátu, který se používá na zastřešení bazénů a pergol. Materiál sám o sobě není levný, tady se ale jedná o různě velké zbytky a namixované druhy. Čirý, opálový matný a modrý. Některé jsou ukotveny na šířku, jiné na délku. Velikost komůrek a síla materiálu je také různá. Zbytky jsou sešroubovány k sobě a pak k podkladním neupraveným latím. Jedna část plotu je tak neprůhledná, druhá ano.

Celkově to vypadá jako vlaštovčí hnízdo. I když jde zřejmě o dočasnou výplň, obyčejné pletivo by asi posloužilo stejně a bylo by mnohem hezčí. I přikotvení latí okolo sloupků dlouhými šrouby stojí docela za to. Myslím, že zdroj materiálu byly zbytky z pergol nebo stavby zastřešení bazénů a byly tudíž zadarmo. Daleko více by se asi hodily na malý skleník nebo pařeniště.

A jak se takový plot líbí vám?

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - svůj k svému, anebo to už neplatí? 5  fotek

Antikutil - svůj k svému, anebo to už neplatí?

Na takzvané podnikatelské baroko už jsme si bohužel museli zvyknout. Tady to vypadá, že majitel by chtěl žít na zámku, tak si podle toho vybral plot.


Antikutil - opravy po kocourkovsku 6  fotek

Antikutil - opravy po kocourkovsku

Legendární Kocourkov nemusí být daleko, podívejte se radši do své dílny, jestli ho nemáte přímo za dveřmi.


Antikutil – šetření na nepravém místě 7  fotek

Antikutil – šetření na nepravém místě

Před třemi roky jsem zajásala, když se místo malé rozvrzané lávky přes potok najednou objevil most. Voněl novotou, mohli se na něm pohodlně míjet tři ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×