Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Antikutil - oblouky a cukrkandl

Antikutil - oblouky a cukrkandl

Dnešní antikutil je pro mnohé sporný, ale necháme to na vás. O takzvaném "podnikatelském baroku" už jsme psali, o nešťastných volbách projektantů a stavitelů také. Při dovolenkovém putování jsme viděli hned několik podobných případů, podívejte se na fotografie.

reklama

Zábradlí jako z cukrkandlu, plot v podobném duchu. Škoda, že nejsme někde ve středomoří. Ovšem okachlíkovaná podezdívka a kovová brána s tepanými špicemi, která je zevnitř zakrytá komůrkovým plastem - to je už trochu moc. Jako když pejsek a kočička pekli dort, nemyslíte?

Tady se zas někdo zamiloval do oblouků. Cožpak o to, obloukové okno ve vikýři alespoň pouští dostatek světla, ale kdyby okno zachovalo trojúhelníkový tvar vikýře, bylo by to lepší. Vstupní veranda by určitě vypadala pěkně i bez oblouků a co se týká štítu a balkonu za ním schovaného, tam už zůstává rozum stát. Plotové zábradlí zasahující výš než do poloviny světlého otvoru skoro zakrývá okno a dveře vedoucí na balkon. O denním světle si obyvatel tohoto pokoje může sotva nechat zdát. Marně přemýšlíme, k čemu takový balkon asi slouží. Co myslíte nešlo to, i s oblibou oblouků, vyřešit lépe? Máte také oblouková okna? A sluší vašemu domu aniž by pokojům ubírala světlo nebo eleganci? Pochlubte se nám fotografiemi na facebooku, v diskusích nebo fotogalerii.

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Antikutil - facka historii 6  fotek

Antikutil - facka historii

Historické domy mívají často krásně zachovalé nebo zrenovované dveře i portály. Ovšem občas zůstává rozum stát nad tím, jak jsou majitelé schopni tako ...


Antikutil - svůj k svému, anebo to už neplatí? 5  fotek

Antikutil - svůj k svému, anebo to už neplatí?

Na takzvané podnikatelské baroko už jsme si bohužel museli zvyknout. Tady to vypadá, že majitel by chtěl žít na zámku, tak si podle toho vybral plot.


Antikutil – Fantazie v řadovce 7  fotek

Antikutil – Fantazie v řadovce

Aneb sousedé, proč se nedomluvíte? Možnost střešních nástaveb je využívána nejen na panelácích ve městech. I na dvou domech v řadové zástavbě se jejic ...


Antikutil - klíče, zámky, branky 8  fotek

Antikutil - klíče, zámky, branky

Klíče, zámky, mříže - někdy se bez nich neobejdeme, jindy jsou spíš na ozdobu. Ovšem ty v našem antikutilovi? Posuďte sami.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×