Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

AKU řetězová pila se uplatní na každé zahradě

AKU řetězová pila se uplatní na každé zahradě

AKU řetězová pila je nejmodernější možností, jak si poradit s prořezávkou stromů, přípravou palivového dřeva nebo prací v dílně při řezbářské činnosti. Malá výdrž na jedno nabití je s moderními akumulátory na bázi lithia ta tam a díky tomu začaly mít elektrické a benzinové pily silnou konkurenci. Jaké jsou největší výhody AKU řetězových pil? A na co nesmíme zapomenout při pravidelné péči?

reklama

AKU řetězová pila aneb všechny výhody v jednom

Akumulátorová řetězová pila je vhodným produktem pro technicky založené a náročné uživatele. Jedná se o vysoce moderní přístroj s malým akustickým výkonem, dobrou výdrží na jedno nabití baterie a hlavně, nejste omezováni přívodním kabelem. Obrovská deviza při standardním osazení pily kratší řezací soupravou spočívá ve velké řezné rychlosti. Pily jsou jinak ergonomií stejné jako jejich električtí sourozenci. Bezpečnostní rychlobrzda je samozřejmostí stejně, jako objemná nádržka na mazací olej.

Výběr pily podle produktové řady

Aku řetězovou pilu vybíráme především podle produktové charakteristiky celé řady výrobků, do které i taková pila patří. Dnešní generace pil pracuje s napětím od 36 do 80 voltů. Pokud požadujete vysoký výkon, delší dobu práce na nabití akumulátoru a dlouhou životnost, pak jednoznačně sáhněte po pile s nejvýkonnějšími akumulátory, jaké jsou na trhu k dispozici. Otázka akčního rádiusu na nabití je také vztažena ke kapacitě článků. Čím vyšší kapacita je, tím vyšší bude potom výdrž. Chcete-li řezat častěji větší množství dřeva a akumulátorový pohon se vám zamlouvá, pak stojí za úvahu pořídit ještě jeden akumulátor do výbavy. Při práci je tedy jeden zapojen ve stroji a jeden nabíjen. Při vybití jednoho provedete výměnu a je možno pokračovat v činnosti.

Na zahradě i v dílně

Díky menším rozměrům a nepotřebě přívodu elektřiny šňůrou se AKU pila hodí na prořezávku stromů, pravidelnou přípravu menšího množství palivového dřeva nebo na práci v dílně, kde potřebujeme šikovného a hbitého pomocníka při řezbářských pracích.

Jak pečovat o AKU pilu?

Péče je podobná jako u elektrických i motorových pil. Dbejte na důkladné vyčištění otvorů pro chladicí vzduch pro elektromotor a z těla pily po každém řezání odstraňte zbytky nařezaného dřeva. Vzhledem k tomu, že AKU pohon je citlivější vůči vlhkosti, neřežte za deště, ani pilu neskladujte ve vlhkém prostředí.

Velmi důležitá je péče o akumulátorové články, které si k pile pořídíte. Nikdy nenechejte baterii úplně vybít. Ačkoliv je lithium iontová technologie velmi moderní, nemá moc ráda úplné vybíjení a rychlé nabíjení. K nabíjení vždy přistupte, když úroveň nabití poklesne na jednu třetinu plné kapacity a pro nabíjení sáhněte raději po klasické nabíječce, která je vůči akumulátoru šetrnější.

Zimní odstávka je také mnohokrát pohřebištěm pro drahý akumulátor. Když se o něj celou zimu nebudete starat, počítejte, že na jaře vám nezbude nic jiného, než nákup nového. Každá baterie má velmi mírné sklony k samovybíjení a vůbec ji nesvědčí silné mrazy. Skladovat ji tedy musíte v suchém a poloteplém prostředí. Důležité je dobíjení alespoň jednou za měsíc.

Pár praktických tipů na závěr

  • Při výběru AKU řetězové pily zvažte zároveň možnost nákupu sekačky, vyžínače nebo plotostřihu z jedné produktové řady. Akumulátory jsou poměrně drahá záležitost a při jejich využití s více stroji se vám rychleji vrátí vložené peníze.
  • Běžte k odbornému prodejci, který vám nabídne větší možnost výběru. Nakupování po internetu je sice pohodlné, avšak ne vždy se nákup zdaří a může vzniknout problém s reklamací výrobku.
  • Zásadně nekupujte neznámé výrobky s lákavou nízkou cenou. Co je levné, většinou bývá dvakrát drahé.
  • Pily s jemnějšími řezacími zuby se hodí na řezbářské práce, hrubší jsou pak vhodné pro přípravu palivového dřeva a prořezávku.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Klasické baterie versus akumulátory 15  fotek

Klasické baterie versus akumulátory

V každé domácnosti se najde množství přístrojů, které pro svůj provoz vyžadují pravidelnou krmi v podobě baterií. Tyto malé zásobárny energie prošl ...


Elektrická řetězová pila může být výkonným pomocníkem 5  fotek

Elektrická řetězová pila může být výkonným pomocníkem

Elektrická řetězová pila je levnou a dostupnou volbou všude tam, kde máme vzrostlé stromy a necítíme se omezeni ani přívodním kabelem. Zvládneme s ...


Akumulátorová řetězová pila Riwall RACS 3540i

Pořezat větve a špalky na topení, uříznout strom v zahradě, rozřezat starou nevyhovující dřevěnou konstrukci... to je jen pár příkladů toho, kde vy ...

Jak vybírat řetězovou pilu 5  fotek

Jak vybírat řetězovou pilu

Chystáte se pořídit řetězovou pilu? Při výběru by měl být rozhodující účel, ke kterému budete pilu používat. Podle čeho vybrat tu správnou pilu por ...


Aku pila a fukar z řady IKRA a videotest Českého Kutila

Vyzkoušeli jsme akunářadí IKRA, tentokrát motorovou pilu a fukar, a byli jsme příjemně překvapeni. Fukar si poradil s pořádnou závějí listí na zahr ...

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem 3  fotek

Řetězová pila s bezkartáčovým motorem

Řezání dřeva se pro někoho stává každoroční činností, kdy na konci léta či na podzim připravuje zásobu dřeva na zimu, pro jiné je tato činnost spoj ...


Řetězová motorová pila Husqvarna 135 2  fotek

Řetězová motorová pila Husqvarna 135

Bez motorové pily se čas od času zkrátka neobejdete. Nemusíte přitom hledat žádné kompromisy, to nejlepší řešení oceníte i v případě, že dřevo neřežet ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×