Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Lepidlo CEYS

Lepidlo CEYS

Znáte tu písničku: Stála basa u primasa…? Tahle basa hrála na vandrech, u táboráků a jezdila i na vodu. Občas to v ní zapraskalo, sem tam se odloupl kousek materiálu, občas ji někdo nahonem zalepil šrámy… Ale pak stála v koutku a čekala deset let na trochu lepší opravu. Vzali jsme lepidlo Ceys a zkusili jsme to.

reklama

Pobyt na vodě, občasný šrám z vandrů a hlavně rychlopráce předešlých opravářů, kteří se basu snažili spravit přímo na vodě pryskyřicí, udělaly své a bylo potřeba se do toho pustit opravdu a v klidu. Netváříme se jako restaurátoři, jde o to, aby basa zase mohla udělat radost partě nadšenců, kteří se sejdou pod pergolou, aby si společně zahráli.

Nejprve je potřeba odstranit ze všech prasklin a škvír zbytky starého lepidla z předešlých oprav. Někde se už vydrolilo samo, jinde pomůže tenké dlátko nebo špička a smirkový papír.

Je potřeba nevynechat žádnou skulinu a místy si i odtáhnout díly materiálu od sebe, aby se tam dostal smirek. Neslepené části by pak ke dřevu pustily vlhkost a basa by se rozlepovala znova.

Připravíme si také popruhové stahováky, svěrky a kousky dřeva a klínky na stažení vypodložení při lepení. Zaoblené boky basy špatně drží při stahování a svěrky bude potřeba podložit.

Do spár v přední i zadní desce bude místy nutno vlepit chybějící materiál, který se úplně vydrolil, protože basa se rozeschla a do úplně původního tvaru je těžké ji stáhnout. Pomůžeme si tenkou třískou nebo dýhou, pokud možno ze stejného dřeva, z jakého je basa.

Na obroušené a dobře očištěné části naneseme štětečkem lepidlo, přitiskneme na místo a stáhneme pomocí svěrek a popruhových stahováků.

Lepíme postupně a dbáme na to, abychom nepřetáhli svěrkami nebo stahovákem napětí tak, až by se basa zdeformovala. Přebytečné lepidlo vždy otřeme vlhkým hadříkem.

Když lepidlo zaschne, zlehka jej přebrousíme smirkem na houbičce. Pak obnovíme lazuru basy, v místech oprav a broušení jsou rozdíly barev hodně patrné. Houbičkou nebo měkkým hadříkem naneseme vosk na dřevo, pečlivě rozetřeme a rozleštíme.

Materiál, který jsme vlepili nově, je možné ještě před nanesení vosku zaretušovat lihovým fixem ve stejné barvě, jako je starší materiál basy, aby se co nejvíc sjednotila barva.

A hotovo, basa zase dělá radost a, jak se říká, "tvrdí muziku".

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra, HobbyPRstudio, (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Vyhrajte balíček produktů Ceys MONTACK Express 2  fotek

Vyhrajte balíček produktů Ceys MONTACK Express

Mít doma po ruce šikovné lepidlo je téměř povinnost. Každou chvíli se někde něco poškodí, pak přichází na řadu buď výměna za nové nebo oprava. Poku ...


Silikonceys tmely ochrání před vlhkostí i plísní 24  fotek

Silikonceys tmely ochrání před vlhkostí i plísní

Usadili jste novou vanu nebo dřez, připevnili lištu k podlaze a potřebujete dokončit spoj načisto? Spára okolo vany už je zašedlá nebo zažloutlá a ...


Připevnění parapetu za pár chvil zajistí Ceys MONTACK Express 8  fotek

Připevnění parapetu za pár chvil zajistí Ceys MONTACK Express

Máte posezení u domu a chtěli byste si ještě ozdobit parapety nebo zídku truhlíky s květinami, ale právě ten parapet vám chybí? Připevníte jej za p ...


CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom 16  fotek

CEYS TOTAL TECH - lepidlo a tmel v jednom

Potřebujete přilepit a zároveň vytmelit parapet? Nepotřebujete lepidlo a k tomu ještě tmel - stačí vám pouze CEYS TOTAL TECH! Nejen kutilům, ale i ...


Švec v šuplíku aneb na žraloka s lepidlem 7  fotek

Švec v šuplíku aneb na žraloka s lepidlem

Ne, nezbláznila jsem se, jen dítko přišlo ze školky s boulí a bačkorkou bez podrážky a oznámilo mi, že já budu mít taky bouli, a určitě větší, protože ...


Lišty z podlahy neutečou, postará se o to Ceys Total Tech 24  fotek

Lišty z podlahy neutečou, postará se o to Ceys Total Tech

Rozhodli jste se vyměnit podlahu, máte nové lino, nachystané podlahové lišty a ještě se ohlížíte po šikovném pomocníkovi? Ceys Total Tech je ten pr ...


Disperzní lepidlo je nepostradatelný pomocník 5  fotek

Disperzní lepidlo je nepostradatelný pomocník

Disperzní lepidlo známe asi všichni ve formě husté, bílé tekutiny, nejčastěji kupované pod značkou Herkules. Je to lepidlo vhodné na mnoho materiál ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×